Jak na leštění laku?

Jak na leštění laku?

Jak na leštění laku?

Karoserie auta je chráněná lakem a lak chrání jeho majitel. Čím? Kvalitní nanokosmetikou a pravidelnou péčí.

Koupili jste vosk na auto a zatím jen zdobí poličku, protože se vám do toho nechce? Žádný strach, aplikace je rychlá a jednoduchá. Navíc věříme, že vás bude i bavit. Výsledek je totiž okamžitý, rozdíl očividný a efekt dlouhotrvající.

Nejdřív jedna kontrolní otázka

Před aplikací nanovosku se přesvědčte zda není nutné odstranit stopy asfaltu či náletovou rez na karoserii vozu či nejsou nutné nějaké další drobné úpravy. Opravou těchto starých zranění uděláte dobrou službu celé karoserii a zároveň zvýšíte účinnost nanovosku. Hotovo? Teď už se spolu můžeme pustit do ošetření karoserie nanovoskem.

Ať to září!

Pokud chcete zlepšit a prodloužit účinnost nanovosku, nejdříve auto důkladně umyjte autošamponem. Odstraňte nečistoty, odmastěte, opláchněte a osušte povrch, který se chystáte ošetřit. Teplota prostředí, ve kterém auto ošetřujete, by neměla klesnout pod 0 stupňů a stoupnout nad dvacet pět stupňů, vyhněte se aplikaci na přímém slunci.

Před aplikací je praktické si auto systematicky rozdělit na jednotlivé sektory, panely nebo díly. Lépe si tak odkontrolujete, které části jsou již ošetřené a které ještě ne, takže spolehlivě žádnou část nevynecháte. Opakované ošetření samozřejmě laku nijak neuškodí, zbytečně ale spotřebujete více prostředku než je potřeba.

Lahvičku s nanovoskem protřepejte a prostředek nastříkejte rovnoměrně, v souvislé vrstvě. Jestliže vám v lahvičce zbývá už jen málo prostředku, můžete se pokusit šetřit – aplikací formou rozprášení při rychlých pohybech ruky auto jakoby sprejujte. Nanovosk můžete použít na všechny části karoserie – lakované i nelakované. Na skla, zrcadla, chrom, plasty, gumu i polykarbonátové světlomety.

Nanovosk obsahuje nanočástice, které umí vyplnit případné nerovnosti laku. Rozleštěte proto do sucha kvalitním a čistým hadříkem z mikrovlákna. Můžete jich mít připravených více, na střídání a doleštění.

Po aplikaci především (to doporučujeme zásadně!) se vyhněte návštěvě automyčky. Nešetrné kartáče nadělají více škody než užitku. Působnost ochrany laku nanovoskem se uvádí buď v čase přibližně (dva až tři měsíce).

Nákupní košík

Přejít nahoru