Jak pečovat o mikrovláknové utěrky

Jak pečovat o mikrovláknové utěrky

Jak pečovat o mikrovláknové utěrky

Mikrovláknové utěrky jsou díky své vysoké absorpční schopnosti a jemnosti oblíbeným pomocníkem v domácnostech i profesionálním čištění. Aby utěrky sloužily co nejdéle a neztrácely svoje vlastnosti, je důležité o ně správně pečovat.

Praní před prvním použitím

Prát nové utěrky před jejich prvním použitím, není nutné. Mohou se z nich však odstranit veškeré zbytky výrobních látek a volná vlákna. Vhodné je použít prací prostředek bez aviváže a bělidla, které by mohly poškodit mikrovlákna.

Pravidelné praní

Pro zachování vlastností utěrek je klíčové je prát po každém použití. Ideální je použít jemné prací prostředky a vodu o teplotě nejvýše 30°C. Aviváž a bělidla je nutné zcela vyhnout, neboť by mohly způsobit ztrátu absorpční schopnosti a pružnosti vláken.

Teplota a metoda sušení

Při sušení je důležité vyhnout se vysokým teplotám. Nejlepší je sušit utěrky na vzduchu, kde se mohou volně rozložit a rychleji vyschnout. Přímé slunce nebo sušička mohou vlákna poškodit a zkrátit jejich životnost.

Skladování

Správné skladování utěrek je zásadní pro jejich dlouhodobou udržitelnost. Skladujte je v suchém a čistém prostředí, kde nejsou vystaveny prachu nebo vlhkosti. To pomůže předejít tvorbě plísní a bakterií.

Speciální péče

Pravidelnou a správnou péčí o mikrovláknové utěrky zajistíte, že budou nadále efektivně sloužit a udrží si své vlastnosti. Dodržování těchto jednoduchých kroků zajistí, že vaše utěrky budou vždy připraveny k použití a přinesou maximální prospěch.

Nákupní košík

Přejít nahoru