Co jsou tekuté stěrače?

Co jsou tekuté stěrače?

Řízení za špatné viditelnosti zatěžuje oči, klade větší nároky na soustředění, může znásobit únavu, bolest hlavy. Co hůř, špatná viditelnost může mít za následek nepříjemný karambol, ale i fatální nehodu. Řidič tak musí udržovat výhled na vozovku v dokonalém stavu. Perfektní rozhled však zhoršují rozmary počasí, nárazový déšť, husté sněžení, ale mnohdy i jemná přeprška. Počasí na přání změnit nemůžete a není možné kvůli dešti odkládat odjezd. I tak můžete pro větší bezpečnost i dobrý stav čelního sklad mnohé udělat.

Ochrana skla, která dokonale přilne

Tekuté nano stěrače využívají nejnovější technologii. Na rozdíl od pevné krycí fólie, která se složitě aplikuje, a zdaleka nevyhovuje. Dříve používaná fólie je z pevného materiálu, je nutné dokonale přizpůsobit tvar krycí vrstvy velikosti skla. Navíc je sklo třeba pečlivě připravit, odmastit a poté za pomoci několika pomocných rukou folii nalepit. Efekt ochrany skla ruší bublinky, které není možné zcela odstranit a po okrajích se časem folie může odchlipovat.

Tekuté nano sklo využívá efektivnější materiály i skupenství. Produkt je vyráběn na bázi oxidu křemičitého, v tekuté podobě se nanáší jednoduše roztíráním po celé ploše čelního skla. Aplikaci zvládnete sami, bez speciálního náčiní, měření a pasování velikosti.

Pevnější a odolnější sklo? Jde to

Na pohled neviditelný film vytvoří vrstvu, která blokuje usazení nečistot, jako je mrtvý hmyz, ptačí exkrementy, prach nebo pyl. Zároveň odpuzuje vodu, která ze skla stéká.

Ochranný film je dostatečně pevný, stává se pevnou součástí skla, zvyšuje jeho tvrdost a zvýší odolnost i vůči defektům, které působí odlétající kamínky nebo hrubší nečistoty. Tekuté sklo si zachovává maximální účinnost i s několika letou zárukou, záleží na konkrétním typu i počtu nanesených vrstev. Nevadí kontakt s čistícími prostředky, s vozem můžete klidně zajet do myčky, vrstvu nezeslabí ani časté používání mechanických stěračů.

V zimě už nemusíte škrábat námrazu

Tekuté sklo přináší další velmi příjemnou výhodu. Klidně si přispěte, zatímco vás v zimě jindy ráno zdrželo nutné odstranění námrazy, s tekutými stěrači ušetříte čas. Na ochranné vrstvě neulpívá voda, a to ani v tekutém ani v tuhém skupenství. Sklo si zachová perfektní čistotu a viditelnost za všech okolností. Dalším bonusem je také snadná údržba. Tekuté sklo brání usazení nečistot, zachovává si skvělý vzhled mnohonásobně déle a případnou jemnou špínu stačí jednoduše setřít.

Nákupní košík

Přejít nahoru